İADE DEĞİŞİM

İade süreci nasıl işliyor?
İlk olarak iade talebi oluşturmanız gerekmektedir. Sipariş sayfamız üzerinden iade talebi oluşturduğunuz sizler ile iletişime geçilmektedir. İade koşulları uygun olduğu takdirde kolaylıkla ürün iadenizi yapabilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketlerinize ürününüzü teslim ederek iade sürecinizi sonlandırabilirsiniz.
Değişim şartları nelerdir?
Ürün değişim şartlarımız genel olarak sebebine bağlıdır. Yanlış ürün, hasarlı ürün gibi durumlar yaşandığında değişim işlemlerimiz başlamaktadır. Kullanım sağlayacağınız alana uygun olmadığında ürünlerinizin değişimlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.
Değişim işlemleri nasıl gerçekleşiyor?
Değişim işlemleri için ilk olarak bizlere değişim talebi oluşturmanız gerekmektedir. Bu süreçte sizler ile iletişime geçerek istediğiniz ürünleri konuşabiliriz. Değişim talebi oluşturup, müşteri temsilcilerimiz ve iade değişim departmanız ile görüşmelerinizi sağlayabilirsiniz. İstediğiniz değişimi kolaylıkla halledebilirsiniz.
Muadil ürün önerisi alabilir miyim?
Uzman müşteri temsilcilerimiz tarafından sizlere muadil ürün önerisi kolaylıkla yapılabilmektedir. Elimizde sizlere uygun olacak birçok muadil ürün bulunmaktadır. 0850 308 9502 numarasını arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.
İade talebi oluşturamıyorum. Ne yapmam gerekiyor?
Sipariş sayfamız üzerinden iade talebi gibi işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında 0850 308 9502 numarası ile müşteri temsilcilerimize ulaşabilir, info@depodabekletme.com adresimiz üzerinden mail atabilirsiniz.
Ürün arızalı geldi. Ne yapabilirim?
Çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek ürün arızası durumunda gerekli aksiyonları alabilirsiniz.
Genel iade süreci nasıldır?
- 1.www.depodabekletme.com üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. - 2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. - 3.Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir. - 4.Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. - 5.Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. - 6.Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.
İade koşulları nelerdir?
- SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür. - ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir. - Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

TESLİMAT

Ürünleri kendim teslim alabilir miyim?
Depodabekletme.com üzerinden siparişlerinizi oluşturabilir, kargo ile kolaylıkla teslim alabilirsiniz. Bunun dışında da depodabekletme.com ofisimizi ziyaret ederek, depomuzdan da direkt olarak ürünlerinizi teslim alabilirsiniz. Öncesinde müşteri temsilcilerimiz sizlere bilgilendirme yapacaklardır.
Öngörülmeyen sebeplerden dolayı ürün süresinde teslim edilmediğinde ne yapılıyor?
Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.
Alıcının ürünü kontrol etme yükümlülüğü nedir?
Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.
Kargo takip numaramı öğrenebilir miyim?
- Siparişlerinizi oluşturduğunuzda bizler tarafından kargo kısa süre içerisinde verilmektedir. Bu süreçte anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından sizlere kargo takip numarası gönderilmektedir. Eğer kargo takip numaranıza ulaşamıyorsanız profilinizde olan sipariş bölümüne bakabilirsiniz. 0850 308 9502 numarası ile müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.
Tedarik süreci nasıl ilerliyor?
- Anlaşmalı olduğumuz markalara siparişinizi geçtikten sonra belirli olan tedarik süresi başlamaktadır. Siparişleriniz markalar tarafından sizlere tedarik edilmektedir. Oldukça kolay bir süreç olması ile siz değerli müşterilerimize herhangi bir problem yaşatmamaya olanak sağlıyoruz.

ÖDEME

Satın alınan ürün bedeli ödenmediği takdirde ne olur?
Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
Kredi kartının yetkisiz kullanımı ile yapılan alışverişlerde süreç nasıl ilerler?
Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.
Ödeme ve teslimat nasıl gerçekleşir?
Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, ............, ........., bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz. - Elektromarketim.com üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.
Ödeme seçenekleri nelerdir?
Ödeme seçeneklerimiz kredi kartı, havale, EFT ve banka kartı olarak sizlere sağlanmaktadır. Bunlardan herhangi birini kullanarak ürününüzü kolaylıkla satın alabilirsiniz.
Kapıda ödeme var mı?
Ödeme seçeneklerimiz arasında kapıda ödeme yöntemi bulunmamaktadır. Siparişinizi oluşturduktan sonra çıkan ödeme sayfamızda bulunan seçenekleri kullanarak satın alma işlemlerinizi rahatlıkla sağlayabilirsiniz.
Havale ile ödeme yapılabiliyor mu?
Havale ve EFT seçeneklerini ödeme yöntemlerimiz arasında yer almaktadır. Havale bilgilerimize ulaşarak kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Havale bilgilerine nereden ulaşabilirim?
Sipariş geçtiğinizde otomatik mail adresinize ve sipariş detaylarında görüntülenmektedir.

CAYMA HAKKI

Cayma hakkı nedir?
- ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
Cayma hakkı süresi nedir?
- Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir. - Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
Cayma hakkı nasıl kullanılır?
- 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)